Dobre pomysły zmieniają nasz świat!

wpis w: Aktualności

W poniedziałek 25 listopada miało miejsce uroczyste otwarcie „Bezpiecznego przejścia dla pieszych w Boguszowie-Gorcach” przy ul. Kościuszki. Projekt o tej nazwie, którego realizacji podjęła się PSP Nr 5 im. B. Malinowskiego w Boguszowie – Gorcach został dofinansowany ze środków Funduszu Toyoty „Dobre Pomysły Zmieniają Nasz Świat” 2021.

W ramach realizacji projektu wykonano wyniesione przejście dla pieszych przy ul. Kościuszki, które ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców oraz turystów, a przede wszystkim dzieci, które na co dzień przemieszczają się tamtędy na zajęcia WF na halę OSiR przy ul. Olimpijskiej. Wykonano także nowe ogrodzenie budynku szkoły od strony ulicy Staszica, a także zamontowano stojak na rowery.

Na przestrzeni roku realizacji projektu towarzyszyły liczne wydarzenia, takie jak stworzenie filmiku – inscenizacji potrącenia pieszego, organizacja konkursu plastycznego „Bezpieczna droga”, organizacja wydarzenia pn. „Bezpieczne wakacje z OSP Gorce”, akcji „Kierowco, bądź trzeźwy!”, gry terenowej „Bezpieczna droga do szkoły i obiektu OSiR” czy pogadanki z dziećmi nt. bezpieczeństwa na drodze.

W pomoc przy realizacji projektu włączyło się wiele osób, które na dzisiejszym spotkaniu otrzymały podziękowania z rąk dyrektor PSP nr 5 Eweliny Kamińskiej – Sawickiej.

W ramach projektu powstał również film o „Bezpieczeństwie na przejściach dla pieszych”, w którym wzięli udział aktorzy/uczniowie PSP nr 5 w Boguszowie – Gorcach pod opieką nauczycieli we współpracy z Policją i OSP Gorce. Warto obejrzeć.

Gratulujemy realizacji projektu, dziękujemy za możliwość uczestniczenia w projekcie oraz za Podziękowanie.

Dbajmy o BEZPIECZEŃSTWO na drodze.