Dolnośląska Liga w Zapasach Kobiet 2022 – runda 6

wpis w: Aktualności

W niedzielę 11 września w hali OSiR Boguszów-Gorce został przeprowadzony 6 turniej z cyklu Dolnośląskiej Ligi w zapasach kobiet.
Była to wyjątkowa runda, ponieważ poświęciliśmy ją wielkiej postaci – wybitnemu atlecie i bohaterowi wojennemu z Gmina Miasto Boguszów-Gorce – porucznikowi Armii Krajowej – RAJMUNDOWI „Paprzycy” NIWIŃSKIEMU, który jest wzorem do naśladowania dla obecnych i przyszłych pokoleń Polaków .
Uroczystego otwarcia imprezy dokonał dyrektor OSiR – Pan Rafał Wiernicki, a o „człowieku z żelaza” i jego wyjątkowej niezłomnej osobowości – opowiedział sam syn „Paprzycy” – Rajmund Niwiński.
Podczas rozpoczęcia padło wiele wspaniałych i poruszających słów Serdecznie dziękujemy Panu Rajmundowi za przyjęcie zaproszenia, było nam bardzo miło Pana poznać i posłuchać!
Dziękujemy również Panu Sławomirowi Juszczakowi za udostępnienie dużej ilości materiałów dotyczących naszego bohatera oraz za to, że znalazł Pan chwilę, aby odwiedzić podczas zawodów. Warto dodać, że Pan Sławomir, aby upamiętnić tę legendarną postać – dokładnie rok temu własnoręcznie wykonał pomnik na jego cześć! Pomnik ten stoi oczywiście w Boguszowie-Gorcach.
Dziękujemy wszystkim klubom za przybycie!