Działo się…

wpis w: Aktualności

Przez ostatni miesiąc w Boguszowie-Gorcach odbyło się szereg imprez o zasięgu od lokalnego po międzynarodowy, których organizatorem lub współorganizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach.

Najpierw w sobotę 22 sierpnia – 62 zawodników i zawodniczek z całej Polski wystartowało w dolnośląskiej edycji Grand Prix Amatorów na Szosie „Rowerem przez Polskę”. Rowerzyści mieli do wyboru dystanse 88 lub 120 km, a start i meta znajdowały się w Boguszowie-Gorcach. Trasa w formie pętli przebiegała przez okolice Kamiennej Góry, Świebodzic i Głuszycy.

Szersza relacja, pełne wyniki oraz galeria zdjęć pod poniższym linkiem.

http://rajdydlafrajdy.pl/relacje-2020/boguszow-gorce/

Kolejny weekend 29-30 sierpnia należał do „górali”. W sobotę na najwyżej położonym stadionie w Polsce odbyły się MMM, czyli Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W mistrzostwach wzięły udział reprezentacje województw: dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego i wielkopolskiego. Na starcie stawiło się 33 zawodników i 14 zawodniczek oraz 6 drużyn startujących w sztafetach. Tego samego dnia swoją premierę miały Mistrzostwa Polski E-Bike i Mistrzostwa Polski E-Bike Amatorów – czyli wyścigów na rowerach elektrycznych, w których wzięło udział 11 osób.

Link do wyników – https://wyniki.datasport.pl/results3232/

Link do galerii zdjęć – https://www.facebook.com/media/set/?vanity=BartoszBoberFotografia&set=a.603647930304291

W niedzielę odbyły się międzynarodowe wyścigi z cyklu Górale na Start Boguszów-Gorce UCI C3 oraz Puchar Polski MTB XCO#2. Tego dnia – pomimo zimna, mgieł i opadów deszczu na linii startowej zjawiło się ponad 300 zawodników i zawodniczek z państw takich jak Czechy, Słowacja, Niemcy, Francja, Włochy no i Polska. Zawody były rozgrywane w 22 kategoriach w tym dzieci w wieku około 4 lat. Większość kategorii rywalizowała na kilkukrotnie pokonywanej 6,5 kilometrowej pętli na terenie Góry Parkowej. Na trasie znajdowały się strome zjazdy i podjazdy, odcinki specjalne jak np. sekcja kamienna i wiele innych.

Link do wyników – https://wyniki.datasport.pl/results3233/

Link do galerii zdjęć – https://www.facebook.com/media/set/?vanity=BartoszBoberFotografia&set=a.605080463494371

Kolejna niedziela 06 września również należała do rowerzystów. Tego dnia terenie OSR Góra Dzikowiec odbyły się Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w zjeździe MTB Downhill Dzikowiec. Na starcie zjawiło się 70 zawodników oraz 4 zawodniczki głównie z terenu Dolnego Śląska. Zawody były rozgrywane w 5 kategoriach. Każdy z rowerzystów miał dwa przejazdy – pierwszy eliminacyjny i drugi finałowy, który ostatecznie decydował o zajętym miejscu.

Link do wyników finałowych – https://wyniki.datasport.pl/results3238/

W ostatnią sobotę, czyli 12 września na terenie OSR Góra Dzikowiec odbyła się kolejna edycja zawodów NOR-Dzik Walking. Zawodnicy mieli do pokonania dystanse 6.5, 13 oraz 19.5 km maszerując drogami u podnóża Masywu Dzikowca. Na starcie stawiło się 41 zawodników i zawodniczek – dzieci, młodzieży i dorosłych z Boguszowa-Gorc i okolic w tym z Czech.

Link do wyników https://wyniki.datasport.pl/results3246/

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i widzom za udział w imprezie a Wolontariuszom za pomoc przy realizacji imprez.