Ferie Zimowe – relacja

wpis w: Aktualności
Zimowy wypoczynek w Boguszowie-Gorcach niestety dobiegł końca. Przez ostatnie dwa tygodnie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach był organizatorem bezpłatnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z naszego miasta. Młodzi boguszowianie brali udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych, w ramach których odbyły się m.in. Eko Warsztaty z Fundacją Recal oraz spotkanie z Panią z Sanepidu. Odbyły się również dwa wyjazdy na basen do Aqua Zdroju w Wałbrzychu, rozegrano turniej piłki nożnej. Zorganizowaliśmy dwie wycieczki. Pierwsza piesza na Dzikowiec, gdzie oprócz zabawy na śniegu oraz zjazdów na różnego rodzaju sankach odbyło się ognisko z kiełbaskami. Druga wycieczka została zorganizowana do Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu, gdzie uczestnicy wzięli udział z zajęciach edukacyjnych w sali “Ognik” oraz zapoznali się ze sprzętem ratowniczym. Po sąsiedzku odwiedziliśmy Muzeum Porcelany w Wałbrzychu gdzie nasi podopieczni oprócz zwiedzania mieli do wykonania w ramach warsztatów filcowe pingwiny. Na koniec ferii zimowych została zorganizowana zabawa karnawałowa. Były wspólne tańce, konkursy, gry i zabawy. Nie obyło się również bez słodkiego poczęstunku i ciepłej herbaty.
Dodatkowo ULKS Heros Boguszów-Gorce jako rozgrzewkę przed stałymi zajęciami zorganizował treningi zapaśnicze na hali OSIR przy ul. Olimpijskiej. 
Dziękujemy naszym wolontariuszom/opiekunom: Irenie Kułakowskiej, Janowi Beszteresze, Kamili Romejko oraz Danucie Krejner za pomoc w przeprowadzeniu tegorocznych zajęć.
Na szczegółową relację z zajęć oraz fotorelację zapraszamy na naszego FB.