Przegląd techniczny kolei linowej pod Dzikowcem – ostatnie przejazdy w te wakacje!

wpis w: Aktualności

Zapraszamy w najbliższy weekend 27-28 sierpnia do skorzystania z przejazdu koleją linową na górę Dzikowiec. To ostatnia szansa na przejazd koleją w te wakacje!

Od poniedziałku 29 sierpnia rozpoczyna się przegląd techniczny kolei, który w tym roku wypada zdecydowanie wcześniej, ale jego zakres jest też zupełnie inny niż w poprzednich latach. Nasza kolej, zgodnie z przepisami prawa i harmonogramem zatwierdzonym przez Transportowy Dozór Techniczny, podlega w bieżącym roku 5-letniej kontroli specjalnej obejmującej badania nieniszczące większości elementów kolei (wprzęgła, zawiesia, koło napędowe i przewojowe, baterie krążków, podchwyty liny, hamulce i podpory). Oznacza to, że kolej zostanie niemal w całości rozebrana za wyjątkiem masztów. Aby zdążyć przed zimą zaczynamy już teraz. Badania będzie prowadzić niezależne laboratorium TDT, dlatego nie można stwierdzić dokładnie kiedy badania się zakończą.

Za wszelkie utrudnienia pozostaje nam przeprosić i czekać na powrót Państwa do nas po zakończeniu badań. O postępach prac będziemy na bieżąco informować dostarczając także zdjęć z ciekawych prac montażowych na wysokości, wykonywanych metodami alpinistycznymi.