Kiedy

24/03/2018    
00:00

Gdzie

Boguszów i Masyw Chełmca
Masyw Chełmca, Boguszów-Gorce

W pierwszą sobotę tegorocznej wiosny, tj. 24 marca w Boguszowie-Gorcach odbyła się Inauguracja Sezonu Turystycznego 2018 pn. „XIV Powitanie Wiosny z Sudecką 100”, zorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach oraz Koło Przewodników Sudeckich i Terenowych przy PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej.

Na sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach zgromadziło się ponad 80 turystów z Dolnego Śląska. Przybyłych gości powitały Halina Jasionowska z PTTK oraz Monika Nieruchalska z OSiR-u. Na początek, Burmistrz Boguszowa-Gorc Waldemar Kujawa, przedstawił nowe przedsięwzięcia Gminy dotyczące ścieżek edukacyjnych w Masywie Dzikowca. Kolejnym punktem spotkania były prelekcje i prezentacje. Jakub Sobieski opowiedział o historii Sudeckiej 100 – ultramaratonu, który na początku był długodystansowym rajdem turystycznym zapoczątkowanym przez wałbrzyski oddział PTTK. Natomiast Stanisław Bedra przedstawił 130 letnią historię wieży na Chełmcu. Na boguszowskim Powitaniu Wiosny nie mogło zabraknąć akcentu kwiatowego. W tym roku prym wiodły maki. Już tradycyjnie Urszula Stefanow wyrecytowała wiersz własnego autorstwa, a Bogusław Romaszewski zaprezentował ciekawostki o makach. Imprezie towarzyszyła wystawa poświęcona 30-leciu Sudeckiej 100.

Po części oficjalnej uczestnicy ruszyli na wspólną wycieczkę na szczyt Chełmca. Grupę prowadził Stefan Okoniewski. Na szczycie dołączyły do nas inne grupy turystyczne świętujące Wiosnę.

Dziękujemy wszystkim za udział i już teraz zapraszamy na kolejną edycję Powitania Wiosny w Boguszowie-Gorcach.