Kiedy

27/04/2019    
Całodniowe

Gdzie

Szklarska Poręba
Szklarska Poręba, Szklarska Poręba

W sobotę 27 kwietnia 2019 r. turyści z Boguszowa-Gorc, Wałbrzycha i Kamiennej Góry wzięli udział w 14 Rajdzie Walończyków. W tym roku zawitaliśmy do Szklarskiej Poręby gdzie członkowie Bractwa Walońskiego z okazji dwudziestolecia swojej działalności oprowadzali nas po mieście śladami Walonów oraz światowej sławy malarza Wlastimila Hofmana (1881-1970). Na miejscu dołączyła do nas grupa mieszkańców Szklarskiej Poręby, w tym Pani, która w młodości była modelką Hofmana. I tak wszyscy razem udaliśmy się na 10 kilometrową trasę po górskiej miejscowości.
Organizatorem 14 Rajdu Walończyków był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach przy współpracy z PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej.

Dziękujemy wszystkim za udział w imprezie, Bractwu Walońskiemu za super oprowadzanie, Urzędowi Miejskiemu w Szklarskiej Porębie za przekazane materiały (mapy, przewodniki) dla uczestników rajdu oraz gospodarzom Chaty Izerskiej za super rozgrzewające dania.

Do zobaczenia na szlaku!

 

 

Do pobrania: Regulamin i karta zgłoszeniowa (PDF)

Kim byli Walończycy-Walonowie? Skąd i po co pojawili się w Sudetach?
Jeżeli chcecie się tego dowiedzieć i wiele więcej to już teraz zapraszamy w sobotę 27 kwietnia 2019 r. do udziału w 14 Rajdzie Walończyków. W tym roku zawitamy do Szklarskiej Poręby gdzie Bractwo Walońskie ma swój jubileusz i przyjezdnych turystów oprowadza po atrakcjach Szklarskiej Poręby. Więcej informacji na plakatach oraz w regulaminie imprezy.
Do zobaczenia na szlaku …