16. Rajd Walończyków

Kiedy

22/04/2023    
00:00

Walończyk za nami!

W sobotę 22 kwietnia 34 turystów wyruszyło na dwie trasy 16. Rajdu Walończyków. Wędrując po Boguszowie-Gorcach, zdobywając trzy szczyty otaczające nasze miasto oraz przechodząc przez wszystkie dzielnice i poznając ich historię uczciliśmy 50 urodziny naszego miasta. Pierwsza grupa ruszyła na ponad trzynastokilometrową trasę z Osiedla Krakowskiego przez Kuźnice w stronę Dzikowca, gdzie po stromej wspinaczce przeszła cały Masyw i następnie zeszła przez Stary Lesieniec do Boguszowa by z drugą grupą spotkać się na stadionie na Bożej Górze. Druga grupa miała zbiórkę pod MBP-CK „Witold” i rajd rozpoczęła od wejścia na wieżę i zwiedzania izby pamięci. Następnie wędrując przez Mniszek i Chełmiec dotarła na stadion pokonując około 12 kilometrów.

Na miejscu odbyło się ognisko z kiełbaskami oraz konkurs wiedzy o Boguszowie-Gorcach. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe przypinki okolicznościowe oraz upominki z Boguszowa-Gorc.

Dziękujemy p. Tomaszowi Wilkońskiemu za chwilę wspomnień z m.in. Rajdów Walończyków organizowanych w latach 70 i 80 przez Klub Walończyka w Boguszowie-Gorcach oraz Stasiowi Junakowi  z KTG za dużą garść wiedzy przekazana na trasie.

Dziękujemy wszystkim za obecności już teraz zapraszamy na kolejne imprezy i wędrówki z OSiR Boguszów-Gorce oraz PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej.

 

 

Więcej zdjęć na https://www.facebook.com/events/925811385287755/?active_tab=discussion


 

Zapraszamy na Rajd Walończyków!

Już po raz 16 zapraszamy do udziału w Rajdzie Walończyków. Tym razem po kilkuletniej przerwie będziemy wędrować i odkrywać tajemnice oraz zakamarki Boguszowa-Gorc. Na dwóch trasach: 3 szczyty, 5 dzielnic, a to wszystko w ramach obchodów 50-lecia Boguszowa-Gorc. Startujemy z dwóch miejscówek, aby spotkać się przy wspólnym ognisku i śpiewach na stadionie na Wzgórzu Parkowym nad boguszowskim rynkiem.
Więcej informacji na plakacie.

Regulamin, karty zgłoszeń na stronie
https://www.osir-boguszow.eu/wydarzenia/16-rajd-walonczykow/

Zapisy do 20 kwietnia przyjmuje – Maria Burzyńska tel. 695-966-288 lub e-mail turystyka@osir-boguszow.eu

 

Do pobrania:

RW 2023 – regulamin oraz karta zgłoszeń PDF

RW 2023 – regulamin oraz karta zgłoszeń DOCX

RW 2023 – karta zgłoszeń – zbiorowa PDF

RW 2023 – karta zgłoszeń – zbiorowa DOCX

RW 2023 – karta zgłoszeń – indywidualna PDF

RW 2023 – karta zgłoszeń – indywidualna DOCX