17. Rajd Walończyków

Kiedy

20/04/2024    
Całodniowe
  1. Rajd Walończyków – podbija KUKS!

W sobotę 20 kwietnia 94 turystów z Powiatu Wałbrzyskiego, Wrocławia, Legnicy a nawet okolic Poznania wzięło udział w tegorocznym Rajdzie Walończyków. Bardzo nas cieszy udział ponad 40 osobowej grupy mieszkańców Boguszowa-Gorc. Tym razem odwiedziliśmy malowniczo położoną nad Łabą miejscowość Kuks, w której znajduje się m.in. zabytkowy XVIII wieczny Szpital – który bardzie przypomina pałac :D, z wieloma barokowymi ozdobami i kilkumetrowymi rzeźbami. We wnętrzach szpitala znajduje się również Muzeum Farmacji z historią aptekarstwa na przestrzeni 300 lat. W ramach rajdu w planach była również piesza wycieczka wzdłuż Łaby do oddalonego o kilka metrów Parku, w którym znajduje się tzw. Betlejem Brauna – gdzie na świeżym powietrzu w skałach i rozrzuconych głazach znajdują się rzeźby czy płaskorzeźby. Jednak z powodu niskiej temperatury i intensywnych opadów deszczu, pieszą wycieczkę skróciliśmy, ale i tak udało nam się zobaczyć część ekspozycji. Pozostał mały niedosyt, ale dzięki temu jest pretekst by w niedalekiej przyszłości powrócić tam ponownie i przy bardzie sprzyjających warunkach pogodowych powędrować szlakami wzdłuż Łaby.

 

Więcej zdjęć i informacji na naszej stronie www.osir-boguszow.eu oraz FB https://www.facebook.com/osirbg

 

 


Zapraszamy na 17. Rajd Walończyków – KUKS/Czechy!

Już po raz 17 zapraszamy turystów i osoby chętne poznać mało znane zakątki na kolejny Rajd Walończyków. W tym razem zabierzemy Was do Czech do malowniczo położonej nad Łabą miejscowości KUKS. Prawdopodobnie wielu z Was jadąc przez Czechy w kierunku Pragi mijało tę miejscowość nie raz. I jak większość przejezdnych myślą, że mijają zamek, a w rzeczywistości jest to były XVIII wieczny szpital, skrywający wiele tajemnic.
Po zwiedzeniu szpitala oraz Muzeum Farmacji wybierzemy się na około 5 kilometrowy spacer do Betlejem Brauna – parku z barokowymi rzeźbami.

 

Więcej informacji na plakacie, w Regulaminie oraz na stronie FB wydarzenia
https://www.facebook.com/events/1896444660814795?active_tab=about

A więcej o celu naszej wyprawy znajdziecie na stronie
www.hospital-kuks.cz

Do zobaczenia!

 

DO POBRANIA:

RW 2024 – regulamin oraz karta zgłoszeń PDF

Karta zgłoszeń indywidualna: PDF oraz DOCX

Karta zgłoszeń zbiorowa: PDF oraz DOCX