18. Inauguracja Sezonu Turystycznego - Powitanie Wiosny

Kiedy

18/03/2023    
00:00

Gdzie

Teren Gminy Boguszów-Gorce
Teren Gminy Boguszów-Gorce, Teren Gminy Boguszów-Gorce

Powitaliśmy wiosnę z żabami!

W sobotę 18 marca na boguszowskim rynku spotkało się ok. 60 turystów z m.in. Wałbrzycha, Świdnicy, Świebodzic, Szczawna-Zdroju i Boguszowa-Gorc by wspólnie rozpocząć 18. Inaugurację Sezonu Turystycznego, która w tym roku odbyła się pod hasłem Powitanie wiosny z żabami. Jak co roku organizatorami Inauguracji byli OSiR Boguszów-Gorce oraz Koło Przewodników Sudeckich i Terenowych przy PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej.

Tegoroczną wędrówkę przy słonecznej aurze rozpoczęliśmy z boguszowskiego rynku skąd udaliśmy się w stronę Pięciu Stawów gdzie na miejscu spotkaliśmy się z Mateuszem Majchrzykiem z Nadleśnictwa Wałbrzych, który opowiedział m.in. o roli wody w lesie i sposobach jej gromadzenia. Następnym punktem naszej wędrówki był Ośrodek Góra Dzikowiec. Na miejscu na piechurów czekało rozpalone ognisko, na którym zgłodniali turyści smażyli kiełbaski i pianki J. Dodatkowo chętni skorzystali z przejazdu koleją i wdrapali się na wieżę widokową przy by podziwiać wiosenne widoki.

Dziękujemy Jackowi Pilichowi i Stasiowi Junakowi za ciekawostki przekazywane na trasie.

Dziękujemy Wszystkim za obecność i już teraz zapraszamy na kolejne imprezy OSiR oraz PTTK.

 

Autorzy super fotek

  • Joanna Ciba-Falkowska
  • Anna Dybiec
  • Jakub Sobieski

 


Powitanie Wiosny z żabami!

Po raz osiemnasty Koło Przewodników Sudeckich i Terenowych przy PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej oraz OSiR Boguszów-Gorce zapraszają do udziału w Inauguracji Sezonu Turystycznego „Powitanie wiosny z żabami”.

W tym roku tematem przewodnim będzie WODA i jej rola w przyrodzie, a maskotką wydarzenia ŻABA. Zapraszamy wszystkich małych i dużych miłośników przyrody i pieszych wędrówek. Spotykamy się w sobotę 18 marca o godz. 9.15 na boguszowskim rynku. Stąd ruszymy w kierunku Sześciu Stawów w Masywie Dzikowca. Finałem wędrówki będzie wspólne ognisko na terenie Ośrodka Góra Dzikowiec – pamiętajcie o kiełbaskach 😛

Udział w wydarzeniu bezpłatny. Prosimy o zgłoszenie chęci udziału pod numerami telefonów 693-844-133 lub 695-966-288.

Więcej informacji na plakacie.

Do zobaczenia w Boguszowie-Gorcach!

Zapraszają

  • Gmina Miasto Boguszów-Gorce
  • OSiR Boguszów-Gorce
  • PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej
  • Koło Przewodników Sudeckich i Terenowych PTTK
  • Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Wałbrzych