Kiedy

30/10/2021    
00:00

Ach… co to było za wydarzenie! Co za emocje!

Osir Boguszów-Gorce w miniony weekend zamienił się w arenę zmagań zapaśniczek nie tylko z całego kraju, ale także i z zagranicy!

W sobotę 30 października w hali przy ulicy Olimpijskiej rozegraliśmy ostatni w tym roku turniej z cyklu Otwartej Dolnośląskiej Ligi w zapasach kobiet.

Ligowe zmagania, tak jak planowaliśmy – zakończyliśmy wyjątkowo. Mocnym akcentem był udział zawodniczek z Niemiec pod wodzą Marco Mütze, a miłym akcentem upominki dla wszystkich uczestniczek oraz statuetki i nagrody dla najlepszej 10 całej Ligi.

Nagrodzone zostały również wszystkie kluby, które przyjeżdżały do Boguszowa-Gorc na każdy lub prawie każdy turniej. Dzięki wsparciu Deutsch-Polnisches Jugendwerk – Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży mogliśmy Was zaprosić na wspólny weekend Polska&Niemcy ze wspomnianą grupą z Berlina SV Luftfahrt Ringen e.V. Był m.in. odpoczynek po turnieju na basenie i w saunie, a w niedzielę wszystkie uczestniczki znowu mocno popracowały na wspólnym treningu!

Serdecznie dziękujemy za przybycie, kibicowanie oraz cierpliwość podczas wręczania medali, statuetek i nagród przedstawicielom Gminy Miasto Boguszów-Gorce oraz Osir Boguszów-Gorce: Pani Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc Sylwii Dąbrowskiej, dyrektorowi OSiR – Panu Rafałowi Wiernickiemu, Przewodniczącemu Rady Miejskiej – Panu Stanisławowi Urbaniakowi oraz Radnej – Pani Beacie Chlewickiej, a także wieloletniemu przyjacielowi klubu – Panu Zdzisławowi Pilczukowi.

  • Tegoroczną edycję Dolnośląskiej Ligi w zapasach kobiet zwyciężyła Zuzanna Horbik (ULKS „Bizon” Milicz), która już od pierwszego turnieju objęła prowadzenie w generalnej klasyfikacji i pozostała na szczycie przez wszystkie 7 imprez, aż do finału. Liderka rankingu stoczyła na matach w Boguszowie-Gorcach w sumie 23 pojedynki, z czego zwyciężała 22 razy!

  • W tym pościgu deptała Zuzi po piętach zawodniczka KS Sobieski Poznań – młodziutka i ambitna Zosia Szymańska, która ostatecznie znalazła się na drugim miejscu w naszej TOP 10. Zosia w całej Lidze zaprezentowała się znakomicie, a podczas sobotniej edycji zwyciężyła po raz pierwszy bezpośredni pojedynek z naszym numerem 1! Obie zawodniczki startowały zwykle w kategorii wagowej do 50 kg.

  • Wysokie 3 miejsce wśród najlepszych zawodniczek Ligi zajęła – reprezentantka HEROS Boguszów-Gorce, podopieczna Dariusza Piaskowskiego – Regina Błaszkowska! Regina walczyła w wadze do 46 kg, wygrała wszystkie turnieje i wszystkie pojedynki na matach w hali OSiR, a do powalczenia o wyższe miejsca zabrakło jej jedynie udziału w przedostatniej kolejce.

Serdecznie gratulujemy całej TOP 10 oraz wszystkim zawodniczkom, które walczyły na naszych matach!! Wszystko wskazuje na to, że RYWALIZACJA w kolejnym – 2022 roku – może być jeszcze bardziej zacięta!!

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy Was gościć: KS Sobieski Poznań, Agros Żary, Zapaśniczy Klub Sportowy w Gogolinie, Zapaśniczy Klub Sportowy Bielawianka, MGLKS WIATR WOŁÓW, ULKS „Bizon” Milicz, UKS Olimpia Cieszków, IRON BULLS Bielawa, SOWA Pieszyce, Zapasy UKS ZST Lubsko, Victoria Wałbrzych Waldemar Obuchowicz, ULKS „28” Włyń Paweł Pawełczyk, MKS Rokita Brzeg Dolny – Zapasy, Zapasy Pogalewo Brzeg Dolny, Uczniowski Klub Sportowy Kiekrz, UKS „Olimpijczyk” Sulmierzyce – zapraszamy za rok (a po drodze jeszcze w grudniu na Heros Lady Open).

I na koniec… co tu dużo mówić… Otwarta Dolnośląska Liga w zapasach kobiet – Boguszów-Gorce 2021 z pewnością by się nie odbyła gdyby nie nasza uparta Marysia Burzyńska z Osir Boguszów-Gorce, która nas pchnęła do działania oraz cała reszta pracowników zawsze chętnych do pomocy!

Jak już wiedzieliśmy, że mamy miejsce do organizowania Ligi i podstawowe zaplecze finansowe ze strony Gminy Miasto Boguszów-Gorce – mogliśmy sami rozpocząć dalsze szukanie środków. Niedługo później do wspierających instytucji dołączył Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego Dolny Śląsk oraz Powiat Wałbrzyski Ziemia Wałbrzyska, a następnie Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, z którego otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach programu Sportowe Wakacje+ i od tej chwili Liga odbywała się jednocześnie jako memoriał ku czci zapaśniczych herosów z Boguszowa-Gorc!

Na koniec do projektu dołączyła Deutsch-Polnisches Jugendwerk – Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, dzięki której zorganizowaliśmy wspólny zapaśniczy weekend dla polskich i niemieckich dziewcząt.

Serdecznie dziękujemy wszystkim – zarówno ludziom, jak i instytucjom, którzy wspierali nas w tych działaniach przez cały rok! Mamy nadzieję, że drugą edycję Ligi w 2022 roku uda nam się przeprowadzić przynajmniej w takim samym wymiarze jak tę, którą właśnie zakończyliśmy!

 


Już w najbliższą sobotę 30 października spotykamy się na 7 finałowej edycji Otwartej Dolnośląskiej Ligi w zapasach kobiet – Boguszów-Gorce 2021.

Walka o miejsca w pierwszej 10 nadal trwa – Powodzenia dziewczyny!

Gdzie? – oczywiście hala OSiR przy ul. Olimpijskiej 1

Kiedy? – sobota 16 października, początek walk godz. 11.00

Dla tych co nie będą mogli być z nami na hali będzie prowadzona relacja on-line. Link zostanie udostępniony na Facebooku w dniu zawodów ok. godz. 10.00 przed startem zmagań na macie na stronach organizatorów – Heros Boguszów-Gorce oraz OSiR Boguszów-Gorce.

Do zobaczenia!

Wydarzenie wspierają:

  • Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu
  • Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
  • Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu
  • Gmina Miasto Boguszów-Gorce

Link do wydarzenia https://www.facebook.com/events/768607450508422


Miejsce: hala Olimpijska

Organizator: ULKS Heros / OSIR