Kiedy

21/08/2021    
00:00
W sobotę 21 sierpnia 2021 r. z Boguszowa-Gorc wystartował XIII etap Grand Prix Amatorów na Szosie. Patronat nad dolnośląską edycją Rajdu objęła Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc – Sylwia Dąbrowska.
Na starcie na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Boguszowie-Gorcach zjawiło 56 rowerzystów z całej Polski. Zawodnicy mieli do wyboru 3 trasy: sportową o długości 118 km, podróżniczą na dystansie 173 km oraz rekreacyjną – skromne 80 km.
Trasy przebiegały drogami przez teren Powiatów Wałbrzyskiego i Kamiennogórskiego.
Obszerna relacja, wyniki oraz galeria na stronie Organizatora RBK Sports &Menagement oraz Fundacji eRBeKa  https://rajdydlafrajdy.pl/relacje-2021/boguszow-gorce/
Współorganizatorem edycji na Dolnym Śląsku był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach.

Na szczęśliwy XIII etap cyklu z serii „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” zapraszamy na Dolny Śląsk – choć w jego zdecydowanie „Górne” rejony! Gospodarzem rajdu ponownie będzie Boguszów-Gorce, czyli miasto z najwyżej położonym Rynkiem i Ratuszem w Polsce (do których droga wiedzie właśnie taką krótką i niewinną wspinaczką jak na załączonym plakacie). „Do trzech razy sztuka!” wypadałoby przy tym zakrzyknąć, ponieważ koniecznie chcemy pokazać Wam miasto i okolicę przy ładnej pogodzie – a niestety podczas poprzednich wizyt końcowe kilometry okazywały się solidnie skąpane w deszczu.
Położenie w sercu Sudetów Wałbrzyskich sprawia, że pętla jest przyjemnie urozmaicona i „jest co oglądać”. Z początku można nawet odnieść wrażenie, że jest sielankowo – w krajobrazie dominują bowiem łagodnie falujące wzgórza i dużo, dużo zieleni. Tym większe przychodzi zaskoczenie, kiedy „z bliska” okazuje się, że część tych wzniesień osiąga wcale niemałe wysokości, a drogi prowadzące w pobliże szczytów czy przełęczy kryją kilometry wymagających podjazdów. Jakkolwiek nie planujemy bicia rekordów łącznego przewyższenia, to cała runda będzie z pewnością należała do najbardziej wymagających w tegorocznej edycji.
Przewidujemy wytyczenie 3 tras o różnej długości:
=> Sportowa (PRO, 118 km):

www.strava.com/routes/2853801375371864010,
=> Podróżnicza (GT, 173 km):

www.strava.com/routes/2853805792648758672,
=> Rekreacyjna (MINI, 80 km):

www.strava.com/routes/2853803607265350602.
Dla urozmaicenia trasa została nieco zmieniona w porównaniu do poprzednich edycji, ale dystans i stopień trudności zostały podobne. Powyższe plany tras mogą jeszcze ulec niewielkim zmianom, a potwierdzone zostaną w komunikacie organizacyjnym na kilka dni przed rajdem.
REJESTRACJA (zamykamy 15 sierpnia!) => www.rajdydlafrajdy.pl/zapisy
(aby oszczędzić czasu Wam i nam GORĄCO PROSIMY, żeby poświęcić 2 minuty i zapoznać się z treścią tej strony 🙏 🙂 )
Szczegóły dotyczące wydarzenia będą pojawiać się sukcesywnie na naszych stronach i na kanałach społecznościowych. O wszystkim będziemy informować za pośrednictwem profilu na Facebooku czy Instagramie oraz poprzez klub na Stravie – aby być na bieżąco wystarczy dołączyć, polubić, a przynajmniej obserwować 😉
WAŻNE! W naszym Cyklu jeździmy napędzani rowerową pasją. Dlatego bez względu na to, czy kręcimy rekreacyjnie, czy z nutą sportowej rywalizacji, to zawsze z poszanowaniem dla Współuczestników, w przyjaznej atmosferze i bez przesadnej „napinki”. Te Rajdy są dla Frajdy!

Więcej informacji tutaj