Grand Prix Amatorów na szosie "Rowerem przez Polskę"

Kiedy

19/08/2023    
00:00

Gdzie

Boguszów-Gorce i okolice
Boguszów-Gorce i okolice, Boguszów-Gorce i okolice

Na IX tegoroczny etap cyklu „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” zapraszamy w górne rejony Dolnego Śląska! Po rocznej przerwie Gospodarzem rajdu znów będzie Boguszów-Gorce, czyli miasto z najwyżej położonym Rynkiem i Ratuszem w Polsce. Jak zawsze wracamy tu z lubością, a zawitamy już po raz czwarty!

Położenie w sercu Sudetów Wałbrzyskich sprawia, że podczas rajdu „jest co oglądać”, a przebieg trasy jest przyjemnie urozmaicony. Z początku można nawet odnieść wrażenie, że jest nie tylko malowniczo, ale nadspodziewanie wręcz łatwo i przyjemnie. W krajobrazie dominują bowiem łagodnie falujące wzgórza i dużo zieleni – a że startujemy „z wysoka”, to pierwsza część trasy upływa lekko i swobodnie. Z czasem okazuje się, że część okolicznych wzniesień osiąga wcale niemałe wysokości, a drogi prowadzące w pobliże szczytów czy przełęczy kryją kilka wymagających podjazdów i trzeba się przy nich nieco napocić. Jakkolwiek nie planujemy bicia rekordów łącznego przewyższenia, to przygotowana runda z pewnością będzie należała do najbardziej wymagających w tegorocznej edycji.

Przewidujemy wytyczenie 3 tras o różnej długości:
=> Sportowa (PRO, 115 km / 1.500m przewyższenia):
www.strava.com/routes/3108913473896290432
=> Podróżnicza (GT, 200 km / 3.000m przewyższenia):
www.strava.com/routes/3109100630933015998
=> Rekreacyjna (MINI, 90 km / 1.000m przewyższenia):
www.strava.com/routes/3108913963840578568

* Powyższe plany tras mają charakter orientacyjny i mogą jeszcze ulec pewnym zmianom – choćby ze względu na prowadzone remonty dróg czy zmiany w organizacji ruchu [aktualnie „sporo się dzieje” zarówno w związku z budową drogi S3 w rejonie Świebodzic czy Kamiennej Góry, jak i okresowymi remontami w rejonie Walimia czy Głuszycy]. W tej sytuacji trasy będą jeszcze weryfikowane na przełomie lipca i sierpnia. Ostateczny przebieg potwierdzamy zawsze w komunikacie mailowym przesyłanym Uczestnikom na kilka dni przed rajdem (wraz z plikiem GPX, mapą oraz „kilometrówką” – ponadto trasy Sportowa i Rekreacyjna są znakowane strzałkami na asfalcie).

ZAPISY na wszystkie rajdy w edycji 2023 zostały już uruchomione – większość najistotniejszych informacji oraz odnośnik do Panelu Rejestracyjnego znajdziecie na stronie: https://rajdydlafrajdy.pl/zapisy. Dla pierwszych 50 osób przygotowaliśmy promocyjne warunki uczestnictwa (decyduje kolejność wniesienia opłaty) – ta zasada dotyczy zresztą każdego z tegorocznych 12 rajdów

Szczegóły dotyczące wydarzenia sukcesywnie będą pojawiać się na stronie rajdu i w naszych mediach społecznościowych. O wszystkim będziemy informować za pośrednictwem profilu na Facebooku czy Instagramie oraz poprzez klub na Stravie – aby być na bieżąco wystarczy dołączyć, polubić, a przynajmniej obserwować

Strona rajdu: https://rajdydlafrajdy.pl/edycja-2023/dolnoslaskie
Strava: www.strava.com/clubs/287421/group_events/1426678

 

WAŻNE! W naszym Cyklu jeździmy napędzani rowerową pasją. Dlatego bez względu na to, czy kręcimy rekreacyjnie, czy z nutą sportowej rywalizacji, to zawsze z poszanowaniem dla Współuczestników, w przyjaznej atmosferze i bez przesadnej „napinki”. Te Rajdy są dla Frajdy!

 

ZAPRASZAMY!!
www.rajdydlafrajdy.pl
www.facebook.com/rajdydlafrajdy
www.instagram.com/rajdy.dla.frajdy
www.strava.com/clubs/rajdydlafrajdy