Majówka

Kiedy

29/04/2023 - 03/05/2023    
00:00

Majówka pod Dzikowcem za nami!

 

Tegoroczna Majówka pod Dzikowcem wystartowała 1 maja i rozpoczęła się tradycyjnie od zawodów Nor-DZIK Walking 2023. Choć na trasie błota po kwietniowych deszczach było sporo, to piękna, słoneczna pogoda przyciągnęła na linię startu ponad 70 zawodników i zawodniczek z bliższej i dalszej okolicy. Startować można było tradycyjnie na trzech dystansach. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali dyplomy, medale oraz drobne nagrody. Na mecie na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe kotyliony. Dziękujemy Piotrowi Archackiemu z RAT-MED, za jak zwykle profesjonalne zabezpieczenie medyczne wydarzenia.

Zawody były tylko jedną z atrakcji czekających tego dnia na naszych gości. Od 14:00 wszyscy odwiedzający Ośrodek Dzikowiec mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez zaprzyjaźnione z nami firmy i instytucje w ramach majówkowego pikniku. Karolandia przygotowała dla naszych najmłodszych gości kilka dmuchańców oraz zespół animatorów z którymi można było między innymi pograć w gry XXL, poszaleć w basenie z kulkami czy puszczać bańki mydlane. Wszyscy fani czerwonych samochodów mogli pozwiedzać wnętrza wozów strażackich należących do OSP Boguszów oraz OSP Gorce, przejechać się quadem, a za pomocą węża strażackiego ugasić pożar. Po zwiedzeniu wozów strażackich można było zajrzeć jeszcze do wnętrza radiowozu i podpatrzeć jak wygląda codzienna praca wałbrzyskich i boguszowskich policjantów. U harcerzy ze 111 Boguszowskich Drużyn Harcerskich mogliście wymalować twarze oraz wyposażyć się w biało czerwone baloniki i zmierzyć się z przygotowaną grą. Słodkie łakocie na kiermaszu Fundacji Na Pomoc Zwierzętom znikały w rekordowym tempie. Nadmiar kalorii można było łatwo spalić krótką wycieczką na wieżę widokową – bo widoki tego dnia były przepiękne. Dla chcących zaznać małego dreszczyku mogli w okolice wieży wjechać koleją linową, która była tego dnia gotowa do funkcjonowania w sezonie wiosenno-letnim. Wszyscy, którym mało było jeszcze atrakcji mogli wyprowadzić na spacer koguta czy podokarmiać niesamowite kurczaki z farmy Chicken Landu z Borówna, a także przejechać się na kucykach ze Stajni Trzy Wiatry.

 

Dziękujemy, że Byliście z nami podczas tegorocznej majówki i zapraszamy do ponownych odwiedzin.

 

Gmina Miasto Boguszów-Gorce

OSiR Boguszów-Gorce

Ośrodek Góra Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach

Sylwia Dąbrowska Burmistrz Miasta Boguszów-Gorce

Marek Szeles – Dyrektor OSiR Boguszów-Gorce

Góra Dzikowiec „Chata Dzika”

Chatka Vladka

 


Zapraszamy na Majówkę pod Dzikowcem na terenie Ośrodka Góra Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach!

Po wiosennych przeglądach i odbiorach kolej będzie dla Was kręcić codziennie od soboty 29 kwietnia do 3 maja w godzinach 10-16.

 

W poniedziałek 1 maja już tradycyjnie zapraszamy do udziału w zawodach rekreacyjnych Nor-DZIK Walking.  Regulamin i kartę zgłoszeń znajdziecie na stronie https://www.osir-boguszow.eu/wydarzenia/zawody-nor-dzik-walking-2023/ . Mamy dla Was przygotowane trzy dystanse 19,5 km, 13 km oraz 6,5 km

 

START godz. 11.00

Wpisowe 10,00 zł/os. – dzieci i młodzież do 18 r.ż. udział bezpłatny

 

Od godziny 14.00 zapraszamy na Piknik Majowy pod Dzikowcem, podczas którego mamy dla najmłodszych bezpłatne dmuchańce, zabawy ze strażakami czy gry i zabawy przygotowane przez boguszowskich harcerzy. Będą przejażdżki na kucykach oraz wiele innych atrakcji. Tego dnia również będzie można wesprzeć Fundację „Na Pomoc Zwierzętom”, która przygotowuje stoisko ze słodkościami i loterią fantową.

 

 

Do wspólnej zabawy i wypoczynku zapraszają:

  • Gmina Miasto Boguszów-Gorce
  • OSiR Boguszów-Gorce
  • OSR Dzikowiec
  • OSP Gorce
  • Ochotnicza Straż Pożarna Boguszów
  • 111 Boguszowskie Drużyny Żółto-Niebieskie
  • Fundacja Na Pomoc Zwierzętom
  • Karolandia- Mobilni animatorzy, mega zamek, atrakcje
  • Góra Dzikowiec „Chata Dzika”
  • Stajnia Trzy Wiatry