Szkolenie InO

Kiedy

06/05/2023    
09:30

Gdzie

OSR Dzikowiec
OSR Dzikowiec, OSR Dzikowiec

Szkolenie InO z PTTK na Dzikowcu!

 

W sobotę 6 maja, pomimo deszczowej pogody 20 osób wzięło udział w drugim spotkaniu w ramach szkolenia z topografii, krajoznawstwa oraz imprez na orientację, którego organizatorem była Komisja Młodzieżowa działająca przy PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej w Wałbrzychu.

Uczestnikami szkolenia byli uczniowie z Zespołu Szkół Nr 7 w Wałbrzychu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jedlinie-Zdroju, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Boguszowie-Gorcach, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Boguszowie – Gorcach oraz członkowie Koła Turystycznego To Tu To Tam z MDK Świdnica.

Tym razem zajęcia odbyły się na terenie Ośrodka Góra Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach oraz Restauracji „Chata Dzika”

Najpierw odbyło się krótkie teoretyczne wprowadzenie, następnie ruszyliśmy wszyscy wspólnie na pierwszą trasę by przyswoić w praktyce informacje. Drugim etapem było samodzielne przez uczestników pokonanie kolejnej trasy i zdobycie bezbłędnie punktów kontrolnych.

 

Już teraz zapraszamy na kolejne trzecie szkolenie, zaplanowane na 7 października w Szczawnie-Zdroju oraz na nadchodzące Imprezy na orientację.

 

Życzymy powodzenia uczestnikom Finału Wojewódzkiego OMTTK, który za tydzień startuje w Polanicy-Zdrój.

 

Organizatorzy dziękują: Wojciechowi Królowi, Pawłowi Idzikowi oraz Weronice Kaczor i Marii Burzyńskiej za przeprowadzenie szkolenia, a także Powiatowi Wałbrzyskiemu za dofinansowanie szkolenia oraz OSiR Boguszów-Gorce za pomoc w organizacji.

Więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/OSRDzikowiec/


Szkolenie z imprez na orientację – zapraszamy!

 

PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej zaprasza do udziału w drugim spotkaniu w ramach cyklu SZKOLEŃ z zakresu topografii, terenoznawstwa i imprez na orientację. Tym razem spotykamy się w sobotę 6 maja o godz. 9.30 na terenie Ośrodka „Góra Dzikowiec” w Boguszowie-Gorcach.

Szkolenie jest doskonałą okazją do przygotowania się do konkursów turystyczno-krajoznawczych, wiedzy o regionie czy imprez na orientację organizowanych przez m.in. PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej. Szkolenia składają się z części teoretycznej oraz praktycznej w terenie. Koszt udziału w szkoleniu to tylko 10 zł/os. płatne na miejscu w dniu szkolenia.

W ramach szkoleń planujemy zapoznać uczestników m.in. prawidłowej obsługi mapy i jej odczytywania, posługiwania się kompasem oraz zasadami udziału w imprezach na orientację. Dobrą okazją do sprawdzenia zdobytej wiedzy będą m.in. konkursy turystyczno-krajoznawcze czy  podczas jesiennej edycji Boguszowskiego Marszu na Orientację, który ma statut m.in. jednej z edycji Pucharu Dolnego Śląska czy Pucharu Polski.

Więcej informacji o szkoleniu oraz zapisy przyjmuje Maria Burzyńska – tel. 508-276-559. Karta zgłoszeń, z którą należy zgłosić się w dniu szkolenia dostępna na FB oddziału.

Cykl szkoleń jest dofinansowany z budżetu Powiatu Wałbrzyskiego. Partnerem szkolenia jest OSiR Boguszów-Gorce oraz Restauracja Chata Dzika.

Zapraszamy do udziału!

 

Maria Burzyńska

Komisja Młodzieżowa przy PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej

OSiR Boguszów-Gorce