Zawody „Biathlon dla każdego”

Kiedy

14/05/2023    
00:00

Gdzie

Dzikowiec
Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny "Dzikowiec", Boguszów-Gorce, dolnośląskie, 58-372

Już w najbliższą niedzielę 14 maja zapraszamy na „Biathlon dla Każdego” organizowany przez UKN Melafir Czarny Bór oraz UKS Akademia Aktywności na terenie Ośrodka Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach. Start godz. 11.00.

  • Jest to cykl imprez dla dzieci, młodzieży, ale również osób dorosłych, które rywalizując w biegu na krótkim dystansie z dwoma strzelaniami z broni laserowej uczą się biathlonowej rywalizacji.
  • Zapisy i regulamin na: https://www.bgtimesport.pl/zawody/info/id/649
  • Imprezą towarzyszącą w godzinach od 10-16 przy zawodach będzie Piknik Rodzinny z m.in. bezpłatnymi dmuchańcami i animatorami z Karolandii, stoiska malowanie buziek, kolorowych warkoczyków oraz sportowo-rekreacyjnych przygotowanych przez uczniów z PSP Nr 6 w Boguszowie-Gorcach oraz mokre zabawy z OSP Gorce i OSP Boguszów. Zagoszczą do nas ponownie również podopieczni Stajni Trzy Wiatry oraz Chicken Land Informujemy, również że tego dnia kolej/wyciąg będzie kręcił w godzinach od 10-16.

 

Ponadto za imprezę zapraszają:


Informacje o: Biathlon dla Każdego

Program „Biathlon dla każdego” jest w założeniu imprezą sportowo – społeczną dedykowaną dla wszystkich grup wiekowych i warstw społecznych. Wydarzenie to ma za zadanie zaktywizowanie mieszkańców miejscowości, gdzie będą odbywały się zawody do spędzania wolnego czasu na uprawianiu sportu i rekreacji. Tego typu wydarzenie jest świetną okazją do rodzinnej integracji, a także do zacieśniania więzi w lokalnych społecznościach poprzez sport, a Dla lokalnych MOSiR – ów oraz jednostek samorządowych będzie to bardzo dobra okazja do promocji aktywnego stylu życia wśród okolicznych mieszkańców. Program „Biathlon dla Każdego” to także promocja współzawodnictwa i zdrowej opartej o zasady fair-play rywalizacji. Zawody będą odwiedzane przez zawodniczki Kadry Narodowej – Uczestniczki Igrzysk Olimpijskich w Soczi oraz medalistki Mistrzostw Świata i Europy, co z pewnością będzie dodatkową atrakcją dla uczestników. Zawody będą rozgrywane w miejscach ogólnodostępnych, gdyż ostrą broń, która jest stosowana w biathlonie zastępują karabinki laserowe. Są one całkowicie nieszkodliwe dla ludzi i otoczenia. Dzięki temu organizatorzy nie są w żaden sposób ograniczeni podczas doboru potencjalnych lokalizacji zawodów, a zawodnicy nie stwarzają podczas strzelania niebezpieczeństwa dla osób postronnych. Już sama broń laserowa wzbudza bardzo duże zainteresowanie. Dzięki temu zawody można rozgrywać w licznie uczęszczanych miejscach takich jak: parki, centra miast itp. W zawodach może wystartować każdy, kto tylko czuje się na siłach do przemierzenia dystansu, który jest określany dla każdej z grup wiekowych przez regulamin zawodów. Zawodnicy podzieleni są na kategorie: szkoły podstawowe klasy 1-3, szkoły podstawowe klasy 4-6, gimnazjum klasy 1-3 oraz kategoria Open.

Więcej informacji na stronie https://www.facebook.com/biathlondlakazdego

Organizatorzy edycji w Boguszowie-Gorcach

  • Polski Związek Biathlonu
  • UKN Melafir Czarny Bór
  • UKS „Akademia Aktywności” Boguszów-Gorce
  • Gmina Miasto Boguszów-Gorce
  • OSiR Boguszów-Gorce
  • Ośrodek Góra Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach