Zawody Nor-Dzik Walking

Kiedy

01/05/2023    
Całodniowe

Gdzie

OSR Dzikowiec
OSR Dzikowiec, OSR Dzikowiec

70 osób na starcie Nor-DZIK Walkinga!

Jest już tradycją, że od 2014 roku wszyscy miłośnicy marszu z kijkami spotykają się 1 maja na Zawodach Nor-DZIK Walking w Boguszowie-Gorcach. Choć na trasie błota w tym roku po kwietniowych deszczach było sporo, to piękna, słoneczna pogoda przyciągnęła na linię startu 70 zawodników i zawodniczek z bliższej i dalszej okolicy. Startować można było tradycyjnie na trzech dystansach: 6,5, 13 oraz 19,5 km. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali dyplomy, medale oraz drobne nagrody. Na mecie na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe kotyliony. Dziękujemy Piotrowi Archackiemu z RAT-MED, za jak zwykle profesjonalne zabezpieczenie medyczne wydarzenia.

Gratulujemy uczestnikom i dziękujemy wszystkim Wolontariuszom za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu zawodów.

Poniżej lista startowa z wynikami.

POBIERZ: NorDZIK 2023 – lista startowa i wyniki PDF

 


Zapraszamy na Nor-DZIK Walking 2023!

Już 1 maja zapraszamy na kolejną edycję zawodów dla kijkarzy – Nor-DZIK Walking Dzikowiec 2023. Jeśli chcesz się sprawdzić, to trasa przebiega w terenie leśnym, bez dużych przewyższeń. Ścieżki leśne, szutrowe i kamieniste, na odcinkach trasa może być błotnista i podmokła. Trasa w formie pętli ok. 6,5 km, dystanse 13 km i 19,5 km mają do pokonania odpowiednio 2 i 3 okrążenia.
Zapisy na miejscu w biurze zawodów w godzinach od 9.00 – 10.30. START zaplanowany jest na godz. 11.00.

Celem imprezy jest popularyzacja aktywnego, zdrowego spędzania czasu wolnego, popularyzacja nordic walking, promocja Boguszowa-Gorc oraz Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego „GÓRA DZIKOWIEC”.

Regulamin, mapa z trasą przebiegu oraz karty zgłoszeń dostępne pod https://www.osir-boguszow.eu/wydarzenia/zawody-nor-dzik-walking-2023/  oraz na FB

Wpisowe płatne na miejscu w biurze zawodów dla osób dorosłych 10 zł/os., dzieci i młodzież do lat 18 udział bezpłatny za pisemną zgoda rodziców/opiekunów.

Zapraszamy do Boguszowa-Gorc!

Do pobrania:

Nor-DZIK Walking – regulamin 2023 PDF

Nor-DZIK Walking – karta zgłoszeniowa PDF