Ferie Zimowe 2024

wpis w: Aktualności

Galeria zdjęć z Ferii Zimowych z OSIR 2024 dostępna jest TUTAJ.

10 dni zajęć
ok. 80 godzin zajęć
593 uczestników w wieku 6-15 lat
3 wyjazdy do Cinema City Wałbrzych oraz 2 do Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
warsztaty z Ekolandia.edu
5 dni zajęć na halach
2 dni zajęć z Dolnośląskim Stowarzyszeniem Aktywizacji Niepełnosprawnych (DoSAN) w Wałbrzychu – Akustycznie
wspólne wyjście z Młodzieżową Grupą Ochotnicza Straż Pożarna Boguszów na Palucha, na sanki i ognisko
wyjście na sanki na Łobuza (Kuźnice)
zabawa karnawałowa
spotkanie z Policjantem z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach
akcja dofinansowana z Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gmina Miasto Boguszów-Gorce
W dniach od 15 do 26 stycznia 2024 r. OSiR Boguszów-Gorce był organizatorem zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z Boguszowa-Gorc. ⚽️‍♂️W ramach zorganizowanych zajęć część spotkań odbyło się na halach sportowych przy ul. Olimpijskiej, Reymonta i Szkolnej. W ramach zajęć sportowo-rekreacyjnych, dodatkowo odbyły się zajęcia integracyjne, czy zajęcia z DoSAN, podczas których za pomocą m.in. słuchu, dotyku czy smaku poznawaliśmy świat „oczami osób niewidzących”. Zorganizowane zostały również warsztaty z Ekolandią, podczas których uczestnicy budowali karmiki dla ptaków i ozdabiali je, a także kolorowali torby bawełniane wielokrotnego użytku.
Podczas naszych zajęć odwiedzili nas nasi stali bywalcy: ‍⚕️p. Małgorzata z Sanepidu oraz ‍♂️ p. Maciej Trela z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach. W ramach zajęć poruszane były tematy związanem.in. ze zdrowym odżywianiem, bezpiecznym spędzaniem czasu wolnego czy o zachowaniu bezpieczeństwa podczas korzystania z szeroko pojętego internetu.
Zorganizowane zostały również wyjazdy do kina Cinema City oraz Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Ze względu na duże zainteresowanie musieliśmy podzielić wyjazdy. I tak w teatrze obejrzeliśmy spektakle „Nosorożec” oraz „Dr. Dolittle i jego zwierzęta”, a w kinie film „Wonka” oraz „Ekipa z dżungli: misja ratunkowa”.
Korzystając również ze sprzyjającej zimowej pogody odbyły się „wypady na sanki”. Jedna z grup wraz z młodzieżówką z OSP Boguszów zdobyła Palucha – nowy punkt widokowy na mapie boguszowskich atrakcji, a kolejne skorzystały z lokalnej górki „Łobuza” na Kuźnicach.
Na zakończenie zimowego wypoczynku zorganizowaliśmy zabawę karnawałową. Uczestnicy poprzebierani za księżniczki, rycerzy, super bohaterów czy zwierzęta domowe mieli możliwość potańcować przy znanych piosenkach czy wziąć udział w rytmicznych grach i zabawach. Dodatkowo przygotowane było stanowisko do malowania uśmiechniętych buziek.
Dziękujemy Wszystkim za tak liczne uczestnictwo i już teraz zapraszamy na kolejne wydarzenia w Boguszowie-Gorcach.
Dzięki: Barbara Stoncel, Emanuel Szymański, Aleksandra Wiktoria Pawlak, Nikola Brużewicz, @Hanna EL