Dzień Dziecka w Smiricach

wpis w: Aktualności

Dzień dobry,

już tradycyjnie jak co roku na zaproszenie Smiric – czeskiego partnera Boguszowa-Gorc, zapraszamy do udziału w obchodach  Dniach Dziecka w niedzielę 2 czerwca 2024 r.

W związku z tym prosimy o poinformowanie Państwa uczniów o możliwości bezpłatnego wyjazdu do Czech. Jest jeden podstawowy warunek WAŻNY dowód osobisty bądź paszport.

W załączeniu przesyłam Karty udziału oraz informacje dla rodziców/opiekunów, z prośbą o przekazanie ich zainteresowanym.

Zgłoszenia telefonicznie lub e-mail przyjmuje WYŁĄCZNIE Maria Burzyńska tel. 695-966-288, e-mail: turystyka@osir-boguszow.eu

Zgłoszenia przyjmowane będą do wtorku 28 maja. Ilość miejsc ograniczona do jednego autokaru dla wszystkich szkół z Boguszowa-Gorc.

Pobiegaliśmy pod Dzikowcem … :)

wpis w: Aktualności

W sobotnie przedpołudnie 18 maja na terenie Ośrodek Góra Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach wystartowała po raz pierwszy w Gmina Miasto Boguszów-Gorce impreza, która mamy nadzieję na stałe zapisze się w naszych kalendarzach – czyli biegi przełajowe dla całych rodzin Bieg „z GÓRKI na PAZURKI” pod Górą Dzikowiec.

Po mino deszczowego poranka na starcie stanęło prawie 80 zawodniczek i zawodników z bliższej i dalszej okolicy oraz z samego Boguszowa-Gorc, którzy wystartowali w 4 kategoriach wiekowych na dystansach 700 oraz 1400 metrów.

Zawody otworzył Burmistrz naszego miasta – Daniel Lubiński, który również z przedstawicielami Rady Miejskiej wręczał uczestnikom medale za udział na mecie oraz zwycięzcom w poszczególnych kategoriach nagrody, medale i dyplomy.

Szczegółowe wyniki znajdziecie na https://live.ultimasport.pl/1106/

Na podium stanęły również rodziny, które wspólnie we wszystkich kategoriach startowały i uzyskały najlepsze wyniki:

 1. miejsce Rodzina Zonenberg
 2. m-ce – Rodzina Żeromskich
 3. m-ce – Rodzina Mańskich
 4. m-ce – Rodzina Wieczorków

Wśród dodatkowych atrakcji znalazły się:

Dziękujemy Wszystkim za obecność i już teraz zapraszamy na kolejne wydarzenia w naszej gminie!

Więcej zdjęć w albumie na FB https://www.facebook.com/media/set/?vanity=osirbg&set=a.842417841265568

„z GÓRKI na PAZURKI”…?

wpis w: Aktualności

Zapraszamy na kolejny weekend na Dziku pełen wrażeń. Tym razem – już w najbliższa sobotę 18 maja wraz z UKS Akademia Aktywności zapraszamy na biegi przełajowe dla całych rodzin, czyli Bieg „z GÓRKI na PAZURKI” pod Górą Dzikowiec !

Bezpłatne zapisy on-line na stronie https://zapisy.ultimasport.pl/770

Oprócz biegów na dystansach od 700 do 1700 metrów, na miejscu będą czekały na Was dodatkowe atrakcje: malowanie twarzy, plecenie warkoczyków, gry i zabawy, strażackie konkurencje, ognisko – chętnych prosimy o zabranie kiełbasek:), oraz stoisko pełne wiedzy przygotowane przez wałbrzyski Sanepid.

Organizacja biegu jest dofinansowana w ramach otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w ramach dotacji budżetowej na rok 2024 Gmina Miasto Boguszów-Gorce

Zapraszają

UKS Akademia Aktywności

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Boguszowie – Gorcach

Ośrodek Góra Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach

OSiR Boguszów-Gorce

OSP Gorce

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wałbrzychu

Downhill Dzikowiec 2024 – relacja!

wpis w: Aktualności

W niedzielę 12 maja na terenie Ośrodka Góra Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach, po kilkuletniej przerwie odbyły się Zawody MTB Downhill Dzikowiec 2024. Na starcie zlokalizowanym na Szczycie Dzikowca stanęło ponad 40 zawodników z Dolnego Śląska i nie tylko z czego 41 pokonało trasę dwukrotnie bez większych kraks i przygód 😀

Zawodników na terenie Ośrodka przywitał Burmistrz Boguszowa-Gorc Daniel Lubiński, który również z Członkami boguszowskiej Rady Miejskiej wręczał statuetki, medale i nagrody najlepszym zawodniczkom i zawodnikom w pięciu kategoriach.

Pełne wyniki znajdziecie na https://www.race-timing.pl/media/uploads/wyniki/2024/dzikowiec.pdf

O Wasze bezpieczeństwo na trasie dbali:

 • – @Ochotnicza Straż Pożarna Boguszów
 • – @Grupa Sudecka GOPR
 • – RAT-MED. – @Piotr Archacki

Zdjęcia z wydarzenia dostępne na FB OSiR Boguszów-Gorce oraz Ośrodka Góra Dzikowiec.

Do zobaczenia na Dziku!

Organizatorzy:

 • – @Gmina Miasto Boguszów-Gorce
 • – @OSiR Boguszów-Gorce

Kolejna Mini Setka w Boguszowie-Gorcach przed nami!

wpis w: Aktualności

UWAGA – ze względu na remont stadionu przy ul. Kusocińskiego w tym roku wyjątkowo spotykamy się na stadionie przy ul. Olimpijskiej – w dzielnicy Gorce!

Zapraszamy w piątek 24 maja 2024 roku na 19. Mini Setkę oraz 9. Mini Setkę Rodziców i Dziadków.

Organizator – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach zaprasza od godziny 9.00 na stadion OSiR przy ul. Olimpijskiej w Boguszowie-Gorcach.
Są to zawody biegowe dla dzieci i młodzieży w wieku od około 2 do 16 lat, którzy mają do pokonania dystanse od 50 do 1200 metrów. Imprezą towarzyszącą jest bieg Rodziców i Dziadków, którzy będą mieli do pokonania dystanse 400 i 200 metrów. Każdy z uczestników na mecie otrzymuje pamiątkowy medal oraz drobny upominek. Dodatkowo dla najmłodszego uczestnika/uczestniczki oraz zwycięzców w poszczególnych kategoriach (miejsca 1-3) przewidziane są dyplomy i nagrody. [Czytaj więcej …]

Przypominamy, że zapisy na 35. Sudecka 100 trwają

wpis w: Aktualności

Przypominamy, że zapisy na 35. Sudecka 100 trwają, a na liście startowej już 200 opłaconych osób! Przypominamy, że do 17 maja do północy macie możliwość zapisać się z niższą opłatą startową na boguszowską 100 oraz Nocny Maraton Górski! Więcej na https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=8908?dark=0

Gmina Miasto Boguszów-Gorce

Ośrodek Góra Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach

Sudecki Świat

Grupa Biegowa Dzikowiec

SportFuel.pl

OSiR Boguszów-Gorce

111 Boguszowskie Drużyny Żółto-Niebieskie

Fundacja RECALKażda Puszka Cenna

Downhill powraca!

wpis w: Aktualności

Już w najbliższą niedzielę 12 maja spotykamy się na Downhill Dzikowiec 2024 na terenie Ośrodek Góra Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach.

Przypominamy, że do piątku 10 maja do godz. 20.00 trwają zapisy on-line, a wpisowe wynosi tylko 120,00 zł.

Jest również możliwość zapisów i dokonania opłaty startowej na miejscu w biurze zawodów – wyłącznie gotówką w kwocie – 150,00 zł.

Więcej na https://race-timing.pl/pl/zawody/266/

Przypominamy także o obowiązkowym wyposażeniu każdego uczestnika:

 • rower górski dedykowany DH z minimum przednim amortyzatorem i sprawnymi dwoma hamulcami,
 • kask pełny z osłoną na podbródek
 • ochraniacze: klatki piersiowej i kręgosłupa z odcinkiem szyjnym włącznie, nałokietniki, nakolanniki, naramienniki (mile widziane: długie spodnie, pełne rękawiczki z palcami)

Do zobaczenia na Dziku!

 • Gmina Miasto Boguszów-Gorce
 • OSiR Boguszów-Gorce
 • OSP Boguszów
 • 43RIDE

Zawody Nor-DZIK Walking i piknik „Majówka pod Dzikowcem” 2024 już za nami !

wpis w: Aktualności

Piątkowy wypoczynek na Dziku rozpoczęliśmy od zawodów Nor-DZIk Walking na dystansach 6,5, 13 oraz 19,5 kilometra. Na linii startu zjawiło się 68 zawodniczek i zawodników z Głuszycy, Polkowic, Kamiennej Góry, Sobótki, Wałbrzycha, Walimia, Świebodzic, Świdnicy oraz Boguszowa-Gorc. Pełne WYNIKI oraz więcej zdjęć z Mety znajdziecie na https://wyniki.datasport.pl/results5039/indexnew.php

Od godziny 14 rozpoczęliśmy piknik Majówkowy, w organizację którego włączyły się:

Dziękujemy Wszystkim za wspólną zabawę i do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach OSiR Boguszów-Gorce!

fotki znajdziecie również w Albumie https://www.facebook.com/media/set?vanity=osirbg&set=a.832907475549938

Runaway Junior pokonany!

wpis w: Aktualności
 • Wspaniała pogoda!
 • Rewelacyjny bieg z przeszkodami!
 • Satysfakcja uczestników!
 • Świetna lokalizacja!
 • Wyjątkowe atrakcje i rodzinna atmosfera!

To był idealny początek majówki w Gmina Miasto Boguszów-Gorce, a Runaway Drogbruk Junior, który odbył się na terenie Ośrodek Góra Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach okazał się prawdziwym sukcesem!

Do biegu zgłoszonych zostało ponad 400 młodych uczestników. Dzieci rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych: od 2 do 4 lat, od 5 do 8 oraz 9-13. Zabawa była doskonała, tak jak i atmosfera podczas całego wydarzenia. Nie było podium, za to dużo radości i uśmiechu na twarzach małych biegaczy. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal z rąk obecnej Burmistrz Miasta Sylwia Dąbrowska oraz Dyrektora OSiR Boguszów-Gorce Marka Szelesa.

Atrakcji nie brakowało. Działał wyciąg kanapowy, otwarte były stoiska gastronomiczne pełne smakołyków, ustawiono tzw. dmuchańce, ściankę do zdjęć, umożliwiono wejście do auta bojowego i quada Ochotnicza Straż Pożarna Boguszów. Zwieńczeniem doskonałej zabawy była kolorowa piana party. Czyste szaleństwo

Runaway Drogbruk Junior z pewnością pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników jako niezapomniana przygoda pełna energii i dobrych emocji, jak również doskonała okazja do spędzenia wspólnych chwil z najbliższymi.

Pełna galeria zdjęć na Runaway Drogbruk Junior

Dziękujemy również całemu sztabowi Wolontariuszy, którzy dbali o bezpieczeństwo uczestników na trasie!

Nor-DZIK Walking i Majówka pod Dzikowcem 2024!

wpis w: Aktualności

Już 3 maja zapraszamy na kolejną edycję zawodów dla kijkarzy – Nor-DZIK Walking Dzikowiec 2024. Jeśli chcesz się sprawdzić, to trasa przebiega w terenie leśnym, bez dużych przewyższeń. Ścieżki leśne, szutrowe i kamieniste, na odcinkach trasa może być błotnista i podmokła. Trasa w formie pętli ok. 6,5 km, dystanse 13 km i 19,5 km mają do pokonania odpowiednio 2 i 3 okrążenia.

Zapisy https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=9561 lub na miejscu w biurze zawodów w godzinach od 9.00 – 10.30.

START zaplanowany jest na godz. 11.00.

Celem imprezy jest popularyzacja aktywnego, zdrowego spędzania czasu wolnego, popularyzacja nordic walking, promocja Gmina Miasto Boguszów-Gorce oraz Ośrodek Góra Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach.

Regulamin, mapa z trasą przebiegu oraz karty zgłoszeń dostępne na datasport.pl i/lub www.osir-boguszow.eu

Wpisowe płatne na miejscu w biurze zawodów dla osób dorosłych 10 zł/os., dzieci i młodzież do lat 18 udział bezpłatny za pisemną zgoda rodziców/opiekunów.

Zapraszamy do Boguszowa-Gorc!

1 2 3 4 35