Kiedy

23/04/2022    
Całodniowe

Gdzie

Okrzeszyn, Chełmsko Śl.
Okrzeszyn, Chełmsko Śl., Okrzeszyn, Chełmsko Śl.

15. Rajd Walończyków – relacja

W sobotę 23 kwietnia 15. Rajd Walończyków przeszedł do historii. Przy pięknej, wiosennej pogodzie, w doborowym towarzystwie przeszliśmy z Lubawki przez Świętą Górę, Ulanowice, Kruczą Skałę, Błażkową do Chełmska Śląskiego. Za nami 16 kilometrów w nogach, podziwianie ruin, ogromnego dworca kolejowego w Lubawce (drugi, największy – po Wrocławiu Głównym – budynek dworca na Dolnym Śląsku – fasada budynku ma prawie 300 metrów długości) czy kaplic na Świętej Górze, świetne ognisko pod Błażejowem, ciekawe opowieści tkackie w Chełmsku czy przepyszne widoki na Śnieżkę, Lubawkę i Chełmiec. Mogliśmy również poczuć się jak Jakub Kot, który w 2010 roku osiągnął rekord 96 metrów na skoczni w Ulanowicach o punkcie konstrukcyjnym K 85.

Wielkie podziękowania dla naszego przewodnika Piotra Jochymka – polecamy z całym sercem oraz dla p. Jarka i całej ekipy z Biura Podróży ZBUTA w Wałbrzychu za jak zwykle profesjonalna usługę.

Organizatorzy:

Podziękowania za materiały edukacyjno – promocyjne przekazane uczestnikom dla:

 


Zapraszamy na Rajd Walończyków!
Już po raz 15 po – małej przerwie, zapraszamy do udziału w Rajdzie Walończyków. W tym roju spotykamy się w sobotę 23 kwietnia. Tym razem będziemy odkrywać tajemnice i zakamarki Ziemi Kamiennogórskiej. Naszą wędrówkę rozpoczniemy w Lubawce, gdzie na miejscu spotkamy się z miejscowym przewodnikiem Piotrem Jochymkiem. Na trasie mamy do pokonania m.in. Świętą Górę czy Rezerwat Kruczy Kamień. Celem naszej wędrówki jest Chełmsko Śląskie ze swoimi tkackimi tradycjami. Na trasie planowane jest ognisko – więc nie zapomnijcie kiełbasek. Więcej informacji na plakacie.
WAŻNE – ilość miejsc ograniczona!