Dolnośląska Liga w Zapasach Kobiet 2024 - edycja 2

Kiedy

09/03/2024    
00:00

Gdzie

Hala na Olimpijskiej
ul.olimpijska, Boguszów-Gorce

Kolejne zmagania na macie za nami!

W sobotę 9 marca w hali OSiR Boguszów-Gorce odbył się drugi turniej z cyklu Otwartej Dolnośląskiej Ligi w zapasach kobiet, której głównym organizatorem jest Heros Boguszów-Gorce.

Już tradycyjnie sobotnie zawody otworzyła Pani Sylwia Dąbrowska Burmistrz Miasta Boguszów-Gorce, a medale zwyciężczyniom w poszczególnych kategoriach wręczali radnej gminy – Pani Beata Chlewicka oraz Michał Łojewski – sędzia główny.

Na drugą imprezę w tym roku przybyło po raz kolejny niespełna 100 zawodniczek reprezentujących województwa: dolnośląskie, lubuskie, wielkopolskie, łódzkie, opolskie – z klubów: KS Sobieski Poznań, Agros Żary, Zapaśniczy Klub Sportowy w Gogolinie, Zapasy Husarz Gniezno, Uczniowski Klub Sportowy Kiekrz, ULKS Karkonosze Stara Kamienica, ULKS 20 Włyń, JUNIOR Dzierżoniów, SOWA Pieszyce, FORTIS Pieszyce, Victoria Wałbrzych, MGLKS WIATR WOŁÓW, UKS Zapasy Plewiska – dzięki tym zmaganiom na matach podnosi się poziom sportowy wszystkich zawodniczek, a zapasy jako dyscyplina sportowa się rozwija!

Nasze boguszowskie Heroski wywalczyły 7 krążków – 4 złote, 1 srebrny oraz 2 brązowe.

Sędzią głównym turnieju był Michał Łojewski, sędzia najwyższej klasy międzynarodowej IS, jeden z zaledwie dwóch sędziów tej klasy w Polsce – bardzo się cieszymy, że po raz kolejny nadzorował prawidłowy przebieg zawodów w Gminie Boguszów-Gorce. Przypomnijmy, że nasz dolnośląski arbiter niedawno sędziował Mistrzostwa Europy seniorów w Bukareszcie, a już za chwilę wybiera się do Baku na Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich. Mocno trzymamy kciuki za udział Michała Łojewskiego w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu!

Podziękowania również dla całej najlepszej ekipy obsługującej zawody – sędziów: Julity Omilusik, Macieja Kuli, Ireneusza Wągrowskiego, Michała Kępińskiego oraz Waldemara Obuchowicza, obsługi medycznej – w osobie Piotra Archarckiego z firmy Rat-MED, a także Centrum Pucharowego w Świebodzicach i Grzegorza Tomaszewskiego z Informacji Dolnośląskich oraz wszystkich rodziców – za jak zawsze błyskawiczne przygotowanie hali.

Podsumowanie punktowe po dwóch edycjach już wkrótce na profilu FB Dolnośląska Liga w zapasach kobiet

Cykl Dolnośląskiej Ligi w zapasach kobiet wspierany jest ze środków finansowych:

Dolny Śląsk – Samorząd Województwa Dolnośląskiego

Ziemia Wałbrzyska – Powiat Wałbrzyski

Gmina Miasto Boguszów-Gorce

OSiR Boguszów-Gorce

 


Przed nami w sobotę 9 marca – 9.03 | 2 TURNIEJ – Otwarta DOLNOŚLĄSKA LIGA W ZAPASACH KOBIET. Organizatorem wydarzenia jest HEROS Boguszów-Gorce przy udziale m.in. OSiR Boguszów-Gorce. Tradycyjnie spotykamy się na osirowej hali przy ul. Olimpijskiej, walki na macie planujemy rozpocząć około godz. 11.30.
Aby zachęcić Was jeszcze bardziej do udziału i kibicowania przypomnijmy sobie jak to było na ostatnich zawodach, które odbyły się 10 lutego. Podczas pierwszej tegorocznej rundy Ligi Zapaśniczej na macie zmierzyło się 95 zawodniczek z 13 klubów. Uczestników powitała Pani Sylwia Dąbrowska Burmistrz Miasta Boguszów-Gorce, która otworzyła zawody i dopingowała przy matach nasze Heroski! Najlepsze zawodniczki nagradzali na koniec – nasza medalistka Mistrzostw Świata Juniorek z 2011 roku – Ilona Omilusik (obecnie Kalinowska) oraz dyrektor OSiR – Pan Marek Szeles.
Zapraszamy również do obserwowania nowo powstałej strony na FB poświęconej wyłącznie boguszowskiej lidze – https://www.facebook.com/ligazapasykobiet