Ferie Zimowe 2024

Kiedy

15/01/2024 - 28/01/2024    
00:00

Gdzie

Boguszów-Gorce i okolice
Boguszów-Gorce i okolice, Boguszów-Gorce i okolice
10 dni zajęć
ok. 80 godzin zajęć
593 uczestników w wieku 6-15 lat
3 wyjazdy do Cinema City Wałbrzych oraz 2 do Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
warsztaty z Ekolandia.edu
5 dni zajęć na halach
2 dni zajęć z Dolnośląskim Stowarzyszeniem Aktywizacji Niepełnosprawnych (DoSAN) w Wałbrzychu – Akustycznie
wspólne wyjście z Młodzieżową Grupą Ochotnicza Straż Pożarna Boguszów na Palucha, na sanki i ognisko
wyjście na sanki na Łobuza (Kuźnice)
zabawa karnawałowa
spotkanie z Policjantem z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach
akcja dofinansowana z Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gmina Miasto Boguszów-Gorce
W dniach od 15 do 26 stycznia 2024 r. OSiR Boguszów-Gorce był organizatorem zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z Boguszowa-Gorc. ⚽️‍♂️W ramach zorganizowanych zajęć część spotkań odbyło się na halach sportowych przy ul. Olimpijskiej, Reymonta i Szkolnej. W ramach zajęć sportowo-rekreacyjnych, dodatkowo odbyły się zajęcia integracyjne, czy zajęcia z DoSAN, podczas których za pomocą m.in. słuchu, dotyku czy smaku poznawaliśmy świat „oczami osób niewidzących”. Zorganizowane zostały również warsztaty z Ekolandią, podczas których uczestnicy budowali karmiki dla ptaków i ozdabiali je, a także kolorowali torby bawełniane wielokrotnego użytku.
Podczas naszych zajęć odwiedzili nas nasi stali bywalcy: ‍⚕️p. Małgorzata z Sanepidu oraz ‍♂️ p. Maciej Trela z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach. W ramach zajęć poruszane były tematy związanem.in. ze zdrowym odżywianiem, bezpiecznym spędzaniem czasu wolnego czy o zachowaniu bezpieczeństwa podczas korzystania z szeroko pojętego internetu.
Zorganizowane zostały również wyjazdy do kina Cinema City oraz Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Ze względu na duże zainteresowanie musieliśmy podzielić wyjazdy. I tak w teatrze obejrzeliśmy spektakle „Nosorożec” oraz „Dr. Dolittle i jego zwierzęta”, a w kinie film „Wonka” oraz „Ekipa z dżungli: misja ratunkowa”.
Korzystając również ze sprzyjającej zimowej pogody odbyły się „wypady na sanki”. Jedna z grup wraz z młodzieżówką z OSP Boguszów zdobyła Palucha – nowy punkt widokowy na mapie boguszowskich atrakcji, a kolejne skorzystały z lokalnej górki „Łobuza” na Kuźnicach.
Na zakończenie zimowego wypoczynku zorganizowaliśmy zabawę karnawałową. Uczestnicy poprzebierani za księżniczki, rycerzy, super bohaterów czy zwierzęta domowe mieli możliwość potańcować przy znanych piosenkach czy wziąć udział w rytmicznych grach i zabawach. Dodatkowo przygotowane było stanowisko do malowania uśmiechniętych buziek.
Dziękujemy Wszystkim za tak liczne uczestnictwo i już teraz zapraszamy na kolejne wydarzenia w Boguszowie-Gorcach.
Dzięki: Barbara Stoncel, Emanuel Szymański, Aleksandra Wiktoria Pawlak, Nikola Brużewicz, @Hanna ELPrzed Wami rozpiska na kolejny nadchodzący tydzień w ramach Ferie Zimowe 2024 z OSiR Boguszów-Gorce
W poniedziałek – tradycyjnie wszyscy się spotykamy na halach w swoich grupach. Oprócz wspólnych gier i zabaw, tego dnia będziemy uzupełniać listy na wyjazd do kina i teatru oraz na piątkową zabawę karnawałową.
We wtorek wszyscy wspólnie spotykamy się na hali OSiR przy ul. Olimpijskiej gdzie odbędą zajęcia z Dolnośląskim Stowarzyszeniem Aktywizacji Niepełnosprawnych Akustycznie. Postaramy się uczestnikom zajęć pokazać świat „oczami” osób niewidzących oraz niedowidzących.
W środę i w czwartek dla poszczególnych grup są zaplanowane wyjazdy do kina oraz teatru – szczegółowe informacje podamy – jak będziemy wiedzieć ile osób będzie
W piątek o godz. 16,00 spotykamy się na hali gimnastycznej OSiR przy ul. Olimpijskiej na wspólnej Zabawie Karnawałowej.
Do zobaczenia

Przed nami dwa tygodnie pełne wspólnej zabawy, kultury, sportu oraz uzupełniania wiedzy w ramach Ferie Zimowe 2024 z OSiR Boguszów-Gorce !
Przedstawiamy Wam rozpiskę na pierwszy tydzień zajęć:
PONIEDZIAŁEK – jak już tradycyjnie o godz. 10.00 spotykamy się w swoich grupach na poszczególnych halach. Najpierw rozgrzewka, wspólna zabawa oraz spotkanie z Policjantami ‍♂️‍♀️z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach. Tym razem porozmawiamy m.in. o tym jak poruszać się w Internecie by być bezpiecznym oraz nie stwarzać zagrożenia dla innych. Pamiętajcie o obuwiu zmiennym, stroju sportowym, zgodach, piciu oraz jedzeniu, a także o pieniążkach do teatru i na warsztaty.
WTOREK – wybieramy się do Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu gdzie będziemy oglądać spektakl „NOSOROŻEC” – pełny przygód, śpiewu oraz zwierząt. WAŻNE – bilet do teatru 20,00 zł/os.
ŚRODA – tego dnia chcemy Was zabrać na spacer na nowy punkt widokowy z wiatą, który powstał w naszym mieście. Wszystkie Grupy idziemy razem z boguszowskiego rynku. Pamiętajcie o kiełbaskach na ognisko . W przypadku złych warunków atmosferycznych odbędą się zajęcia na halach. Ale pamiętajcie, że jest zima, więc czapki, szaliki, rękawiczki, ciepłe buty i ubranie obowiązkowe !
CZWARTEK – tego dnia wspólne gry i zabawy na halach, a ramach chwili wyrównania oddechu przygotujemy laurki/upominki dla naszych kochanych Babć i Dziadków – bo pamiętajcie, że 21 i 22 stycznia obchodzą swoje święto
PIĄTEK – pierwotnie tego dnia planowaliśmy zabawę karnawałową, ale postanowiliśmy trochę namieszać i tego dnia zapraszamy Was na zajęcia z Ekolandia.edu. Tego dnia będą gry i zadania związane z ekologią oraz z segregacją odpadów. A że jest zima to musimy pamiętać również o naszych skrzydlatych przyjaciołach i z tej okazji każdy będzie miał możliwość własnoręcznie ozdobić karmik oraz torbę bawełnianą, które zabierzecie ze sobą do domu. WAŻNE – warsztaty płatne w wysokości 20,00 zł od osoby.
Więcej informacji udziela Maria Burzyńska, tel. 695-966-288, wyjątkowo w tym tygodniu dostępna w godzinach od 11.00 do 18.00. Więcej informacji – w tym do pobrania Karty zgłoszeń na stronie https://www.osir-boguszow.eu/wydarzenia/ferie-zimowe-2024/
Ferie zimowe 2024 dofinansowano z Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gmina Miasto Boguszów-Gorce.
Do zobaczenia!

Pliki do pobrania:


Ferie zimowe 2024 z OSiR Boguszów-Gorce
❄⚽️
Już niedługo ..,  zapraszamy dzieci i młodzież z Boguszowa-Gorc w wieku 6-14 lat na zajęcia w ramach zimowego wypoczynku.
✍️ZAPISY od 3 stycznia pod numerem telefonu 6️⃣9️⃣5️⃣9️⃣6️⃣6️⃣2️⃣8️⃣8️⃣
W programie m.in.:
– wycieczki,
– wizyta w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu oraz w kinie Cinema City w Wałbrzychu,
– zajęcia sportowo-rekreacyjne,
– warsztaty
– zabawa karnawałowa
– oraz warsztaty i co nam jeszcze przyjdzie do głowy 
A to wszystko pod okiem Waszych ulubionych opiekunów 
‍‍‍♀️‍‍
Zajęcia będą organizowane na każdej z dzielnic – gdzie bazą wypadową będą sale gimnastyczne przy ul. Reymonta, Szkolnej oraz Olimpijskiej.
☝️WAŻNE na pierwszych zajęciach spotykamy się w poniedziałek 15 stycznia na poszczególnych halach w godzinach 10.00 – 14.00. Pamiętajcie aby mieć przy sobie Zgody/Oświadczenia podpisane przez rodziców/opiekunów oraz obuwie zmienne i strój sportowy.
Szczegółową rozpiskę na poszczególne grupy podamy zaraz po Nowym Roku.
To jeszcze życzymy Wam aby na półrocze wystawione były same 4️⃣5️⃣ oraz 6️⃣ i oczywiście wzorowe zachowanie