Grand Prix Amatorów na Szosie "Rowerem przez Polskę"

Kiedy

22/08/2020    
00:00
W sobotę 22 sierpnia 2020 roku zapraszamy do Boguszowa-Gorc miłośników kolarstwa na kolejną edycję zawodów z cyklu Grand Prix Amatorów na Szosie „Rowerem przez Polskę”. Więcej informacji  poniżej.
Sudety Wałbrzyskie, czyli prawdziwa śmietanka na torcie naszych rajdowych tras! Na niezwykle malowniczy i narysowany mocno falującą kreską kolejny etap „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” zapraszamy do Boguszowa-Gorc, gdzie emocji będzie co niemiara! Skąd ta pewność? Na początek niech wystarczy, że tamtejszy Rynek szczyci się mianem najwyżej położonego w Polsce
Skoro zaczniemy wysoko – pierwsza część trasy upłynie na dynamicznym i niezwykle przyjemnym kołowaniu po raczej mniejszych niż większych pagórkach. Ani się obejrzycie, gdy na licznikach stuknie połowa dystansu! Im dalej jednak w rajd, tym nogi będą stawać się cięższe, a tętno i oddech wyraźnie poruszone. Spośród kilku zaplanowanych podjazdów, dwa-trzy mogą bowiem okazać się cokolwiek wymagające. A kto już pokona wszystkie trudności – będzie mógł rozkoszować się finiszem na ulicach Boguszowa-Gorc.
Z trasą rajdu mamy do wyrównania jednoroczne rachunki (poprzednio został storpedowany pogodą) i liczymy, że tym razem zaprezentuje się nam ona w pełnej krasie. Warunki ku temu są znakomite, bo okolica jest doprawdy piękna, a lokalne drogi jakby uszyte pod Cyklistów! W wersji podstawowej planowany dystans wyniesie niespełna 120 km (ok. 1700m całkowitego przewyższenia), a dla poszukujących wyzwań nieco mniejszego kalibru przygotujemy też wersję skróconą do ok. 85 km i pozbawioną największych trudności.
Dalsze szczegóły dotyczące wydarzenia będą pojawiać się sukcesywnie na naszych stronach. O wszystkim będziemy informować za pośrednictwem profilu na FB, poprzez klub na Stravie czy przez Instagrama – aby być na bieżąco wystarczy dołączyć, polubić, a przynajmniej obserwować.
Informacje dotyczące zapisów i wysokości opłat: www.rajdydlafrajdy.pl/rejestracja,
formularz rejestracyjny: www.protimer.pl/bio/727 (zapisy elektroniczne kończą się tydzień przed rajdem!),
WAŻNE! W naszym Cyklu jeździmy napędzani rowerową pasją. Dlatego bez względu na to, czy kręcimy rekreacyjnie, czy z nutą sportowej rywalizacji, to zawsze z poszanowaniem dla Współuczestników, w przyjaznej atmosferze i bez przesadnej „napinki”. Te Rajdy są dla Frajdy!
ZAPRASZAMY!!
Zapraszamy do Boguszowa-Gorc
Maria Burzyńska